טיפול משלים חדשני למחלת הסרטן

תפיסה מהפכנית שמעניקה חיים במתנה​

צרו קשר או השאירו פרטים:

  המלאך המושיע של חולי הסרטן

  פרופסור ראובן אור, הינו המטולוג בכיר, לשעבר מנהל מחלקת השתלת מח עצם ואימונותרפיה של סרטן בבית החולים הדסה עין כרם, וחוקר ראשי במעבדה לביולוגיה חיסונית של הסרטן. כיום מנהל מרכז "הדסית" – שרותי מחקר רפואי ופיתוח במעבדת הדסה עין כרם בירושלים; יועץ רפואי לחולי סרטן, ומקבל קהל ב"מרפאת התקווה" של עמותת "זכרון מנחם".
  בשנת 2016 נבחר פרופסור אור כזכאי לאות המופת של תנועת אומ"ץ לשנת 2016, ע"י וועדה ציבורית בראשות השופטת בדימוס ד"ר עדנה קפלן הגלר. האות מוענק לאישים וארגונים על פעילות מעל ומעבר למען ציבור החולים ואוכלוסיות מיוחדות.
  פרסומו הרב של הפרופסור הגיע לו בזכות פעילותו המהפכנית למען חולי סרטן בשילוב רפואה משלימה לצד זו הקונבנציונאלית.

  טיפול משלים חדשני

  במהלך שנת 2021 הובא לידיעת פרופסור אור מידע מחקרי שבוצע במעבדת פרמהסיד שבנס ציונה, לפיה טיפול משלים חדשני הפיק תוצאות מדהימות של מיגור והשמדת תאים סרטניים.
  לאור הממצאים החל הפרופסור במחקר מעמיק במעבדה שברשותו בביה"ח הדסה עין כרם, ובמקביל החל להמליץ למטופלים לשלב את המוצר החדשני לצד הטיפולים הקונבנציונליים.
  התצפיות הקליניות הראשונות הדהימו את פרופסור אור באשר לחדשות הטמונות בשילוב המיוחד, כאשר כל המטופלים חוו שינויים חיוביים, הן בתחום עצירת התפשטות המחלה, והן בהקלה על תופעות הלוואי של טיפולי הכימותרפיה. בעוד המחקר הקליני בעיצומו, הפרופסור חולק את החדשות הטובות עם מטופליו המספרים של שינויים דרמטיים, והוא צופה לשילוב מיוחד זה, התפתחויות מרחיקות לכת.
  בשנת 2002 זכה פרופסור אור באות המופת לרופא מטעם הסתדרות הרפואית בישראל והאגודה לרפואה ומשפט בישראל.
  במהלך שנותיו כפרופסור ומנהל מחלקה, התרכז פרופסור אור גם במחקר, בעיקר בנושא השתלת מח עצם ואימונולוגיה של הסרטן.
  במשך שנתיים וחצי השתלם במחקר באימונולוגיה, במכון הלאומי בדנבר, קולורדו. שם למד וחקר את תפקיד תאי מערכת החיסון והמנגנון של שפעולם (אקטיבציה שלהם) באמצעות מסרים תוך תאיים.
  עם שובו ארצה בשנת 1991 הקים פרופסור אור מעבדה עצמאית למחקר הקשור לשיקום החיסוני לאחר השתלת מח עצם, והוא שותף לפיתוח תבניות טיפול חדשות לשיפור השתלות מח עצם והמלחמה הביולוגית במחלות ממאירות. פרופסור אור שותף בכיר במחקרים קליניים שונים, לרבות מניעה של סיבוכים בכבד לאחר השתלת מח עצם וטיפול באמצעות תאי חיסון מתורם, למיגור מחלות ממאירות. כך גם ידוע כחוקר מנגנון הפעולה של מרכיבי הקנאביס.

  צרו קשר או השאירו פרטים: